sobota, 12 marca 2011

Praca recepcjonistki

Ktoś kiedyś zapytał mnie: "Czy nie nudzi ci się to podawanie kluczy?".
Wielu osobom wydaje się, że na tym właśnie polega praca recepcjonistki w hotelu! Ma się uśmiechać, odbierać telefony i podawać klucze. Dzięki temu, że zaczęłam pisać bloga mam okazję wyjaśnić na czym polega moja praca.
Po pierwsze rezerwacje. Obsługa gości przez telefon i internet. Rezerwowanie pokoi dla grup i indywidualnych klientów.Po drugie meldowanie gości, czyli obsługa tych, którzy już do hotelu przyjechali. Wypisanie kart meldunkowych, zameldowanie gości w systemie. Po trzecie check out - czyli wymeldowywanie gości, wystawienie rachunków i faktur. Im hotel większy, tym więcej tej papierkowej roboty. Oczywiście zakres obowiązków na zmianie nocnej wygląda inaczej. Bilanse, statystyki i inne formalności, którymi nie będę tutaj zanudzać.
Jeśli ktoś lubi kontakt z ludźmi, to praca w recepcji jest idealnym miejscem dla niego. Tutaj żaden dzień  nie wygląda tak samo, a  
praca naprawdę nie polega tylko na wydawaniu kluczy :)

5 komentarzy:

 1. dokładnie, mam podobnie nie wiem dlaczego wielu ludziom wydaje się, że praca recepcjonistki jest łatwa, lekka i przyjemna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy28/9/13 23:32

  Mam 29 lat i od ładnych paru lat pracuję jako recepcjonista . Najpierw skończyłem 4 letnie technikum a potem 3 letnie studia licencjackie z turystyki ze spec.hotelarstwo . Znam biegle angielski , francuski , włoski , trochę gorzej z niemieckim :) .
  Powiem tak , lubię swoją pracę i kontakt z ludźmi .

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak sobie radzicie z pracowaniem w Święta

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja właśnie od dziecka marzyłam by pracować w hotelu jako recepcjonistka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwiam osoby, które pracują jako recepcjonistki bo to bardzo ciężka praca

  OdpowiedzUsuń